Монако оцеля по чудо срещу Байерн, завърши трети в редовния сезон

Монако си спечели предимството да започне плейофите в Евролигата като домакин, след като по чудо оцеля срещу Байерн (Мюнхен), побеждавайки го с 89:85 (29:14, 23:16, 20:30, 17:25) в последния кръг от редовния сезон на най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент.

Френският тим имаше преднина от 24 точки в хода на двубоя, но Байерн постепенно навакса изоставането си, за да съкрати разликата до само два пункта в заключителните минути. Гостите обаче не успяха да осъществят обрат и Монако записа 12-та победа в последните си 12 мача и зае трето място в класирането с баланс 23-11.

Петима играчи на Монако завършиха срещата с двуцифрен брой точки, като най-резултатен бе Алфа Диало с 20. Майк Джеймс се отличи със 17 пункта точки и 12 асистенции, Ели Окобо записа 14, Донатас Мотеюнас добави 12, а Джордан Лойд завърши с 11 точки.

Байерн допусна пета загуба и завърши на 15-о място с баланс 13 победи и 21 поражения. Карсън Едуардс реализира 23 от 26-те си точки във втората половина, а Силвен Франсиско отбеляза всичките си 17 точки след почивката.