БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Меси и Интер Маями са аут от Шампионската купа на КОНКАКАФ

Интер Маями отпадна на четвъртфиналите в Шампионската купа на КОНКАКАФ, след като загуби с 1:3 гостуването си на мексиканския Монтерей. Лионел Меси и компания трябваше да търсят задължителна победа, защото отстъпиха и в първия мач, когато аржентинската звезда не игра заради контузия.

Днес Меси беше титуляр и се отличи с голов пас, но нито той, нито Луис Суарес успяха да помогнат на "чаплите" да стигнат до краен успех. Друг бивш футболист на Барселона - Жорди Алба, получи червен картон в 78-ата минута при 0:3.

Меси можеше да открие резултата в 25-ата минута, но ударът му премина над вратата. Малко по-късно стражът на Интер Маями Дрейк Календър подари топката на Брандън Васкес и той нямаше как да сгреши - 1:0. Това сякаш пречупи гостите и те не можаха да окажат сериозна съпротива до края.

В 58-ата минута Херман Бертераме се освободи на границата на наказателното поле и с прецизен удар покачи на 2:0. Тртото попадение за мексиканците падна в 64-ата минута след центриране на Бертераме и изстрел с глава на Хесус Гаярдо. Четвърт час по-късно Жорди Алба серазкрещя на съдията и беше изгонен.

В 85-ата минута Меси центрира към Диего Гомес и той вкара почетното попадение за Интер Маями. На полуфиналите Монтерей ще се изправи срещу друг тим от САЩ - Кълъмбъс Крю, а другата двойка е изцяло мексиканска: Пачука - Клуб Америка.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!