Любомир Минчев: През първото полувреме имахме проблем в защита, а през второто - в атака

Наставникът на Спартак Плевен Любомир Минчев изрази своето мнение след поражението от Балкан с 67:72 в среща от 29-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Балкан надви Спартак и вече му диша във врата

“Това, което не направихме и не съм доволен, е защитата ни през първото полувреме. Оставихме ги да вкарат доста точки на бърза атака. Не ги спирахме с фалове и те не случайно вкараха над 40 точки до полувремето. Когато подобрихме това нещо през второто полувреме, те отбелязаха доста по-малко точки и това ни позволи да се върнем в мача. Не е въпрос само да се явим и да сме заедно. От Купата насам Родни Първис има три тренировки. Той не е този, който беше преди и го разбирам. Той обаче трябва да играе, няма как да го чакам да тренирам. Имахме лоша организация в първите минути на последната четвърт. Не вкарвахме и имаме само две точки в първите пет минути на частта. Казах на играчите ми на полувремето, че сме прекалено меки. За съжаление, допуснахме това нещо в началото, а и в няколко ситуации през второто полувреме. За мен генерално днес първото полувреме имахме проблем в защита, а през второто - в нападение”, заяви Минчев.