Роналдо с червен картон при провал на Ал-Насър за Суперкупата на Саудитска Арабия

Ал-Хилал отстрани Ал-Насър на 1/2-финала за Суперкупата на Саудитска Арабия, побеждавайки го с 2:1 и продължавайки рекордната си победната си серия във всички турнири, която вече е 33 поредни мача. Възпитаниците на Жорже Жезуш стигнаха до успеха с през второто полувреме с попадения на Салем Ал Даусари в 61-вата и Малком в 72-рата минута, а за Ал-Насър се разписа Садио Мане в 99-ата минута. Мачът ще се запомни и с изгонването на Кристиано Роналдо в 86-ата минута.

Срещата предложи доста емоции и бе много оспорвана. През първото полувреме Ал-Насър можеше да поведе в резултата, но гол на Отавио не бе зачетен заради засада.

През втората част обаче Ал-Хилал наложи волята си. Първо в 61-вата минута Сергей Милинкович-Савич изведе Ал Даусари зад защитата, а той много технично прати топката в далечния ъгъл на вратата покрай плонжа на вратаря Давид Оспина.

В 72-рата минута Малком подпечата усеха на своя тим с втори гол, засичайки с глава центриране на Майкъл отдясно.

В 86-ата минута нервите на Кристиано Роналдо не издържаха и той си изкара червен картон, след като изблъска противников футболист на тъча. След това той посегна с юмрук към рефера, но се удържа да не го удари, а при излизането си от терена иронично направи знак публиката да аплодира съдията.

Дори и с човек по-малко Ал-Насър не спря да се бори и стигна до гол в добавеното време чрез Садио Мане, който бе точен в 99-ата минута отблизо.

В крайна смекта обаче Ал-Хилал постигна своето и се поздрави с победата, като на финала ще се изправи срещу състава на Ал-Итихад, който пък спечели другия полуфинален сблъсък с Ал-Уахда с 2:1 с голове на Карим Бензема във 2-рата и Абдеразак Хамдала в 42-рата минута. Точен за Ал-Уахда бе Хюсеин Ал Ейса в 97-ата минута, а преди това Файсал Фажир пропусна дузпа в 91-вата.