"Полетът" на Осимен е далеч от рекорда на Кристиано Роналдо

В неделя Виктор Осимен заби атрактивно попадение, с което Наполи започна обрата си в мача срещу Монца от Серия “А”. Това се случи в 55-ата минута, когато нигерийският таран на шампионите се извиси над Армандо Ицо и реализира с глава за 1:1.

“Скай Спорт” изчислява, че Осимен е засякъл топката на височина от 2,32 метра.

И макар изпълнението да беше впечатляващо, то е далеч от водещите такива по отношение на височината.

Регистрираният рекорд за най-висок отскок при вкарването на гол е с 60 см повече - на Кристиано Роналдо - 2,93 метра. Това се случи на 13 февруари 2013 година, когато португалецът се разписа за Реал Мадрид в двубой срещу Манчестър Юнайтед (1:1) от Шампиинската лига.

Втори в класацията е Юсеф Ен-Несири (2,78 метра) от Мароко при попадението му, с което тимът му елиминира Португалия (1:0) на четвъртфиналите от Мондиал 2022.

На трета позиция е отскокът на Бевис Мугаби (2,62 метра) от Мъдъруел при гола му срещу Рос Каунти (1:2) от първенството на Шотландия на 27 януари 2021 г.