Тотнъм влезе в четворката

Тотнъм се изкачи на четвърто място след домакинска победа с 3:1 над Нотингам. Лондончани решиха мача в началото на второто полувреме. Те поведоха в 15-ата минута след автогол на Мурийо, но Крис Ууд изравни преди да е изминал половин час игра. Попадения на защитниците Мики ван де Вен и Педро Поро в рамките на шест минути дадоха солидна преднина на "шпорите", които я запазиха до края на срещата.

Тимът на Анге Постекоглу се изравни с Астън Вила по точки, но има по-добра голова разлика и изпревари бирмингамци в битката за четвъртото място. Тотнъм освен това е изиграл един мач по-малко. Головата разлика пък държи Нотингам над зоната на изпадащите. Тимът на Нуно Еспирито Санто има същия точков актив с Лутън.

Защитникът на Форест Мурийо бе главно действащо лице в началото на двубоя, в което домакините доминираха. Той не бе далеч от феноменален гол, след като опита да прехвърли Викарио от много далечна дистанция. Малко след това бранителят си отбеляза автогол, след като отклони опит за подаване на Тимо Вернер. Домакините доминираха, но не се възползваха максимално от този период и не стигнаха до втори гол.

Нотингам не направи нищо съществено до 27-ата минута, но тогава стигна до изравняване след отлична работа на Еланга. Той започна атаката и намери Ууд пред вратата, а нападателят се разписа. Попадението даде повече увереност на гостите и малко по-късно те бяха близо до нов гол. Удар на Йейтс бе отразен от Викарио, но топката се озова в Ууд, който от близко разстояние нацели гредата. Малко преди почивката тимът на Нуно Еспирито Санто за малко да си отбележи втори автогол, но топката не се озова в мрежата.

На почивката Постекоглу направи двойна смяна в халфовата линия. Той извади Бисума и Сар и пусна Бентанкур и Хьойберг. Неговият тим започна на висока скорост второто полувреме. Вратарят на гостите се справи с удар на Хьойберг, а след това Джонсън стреля покрай вратата. В 52-ата минута Ван де Вен отправи снаряд към вратата и извезе Тотнъм отново напред. Шест минути по-късно Поро отбеляза първия си гол във Висшата лига за този сезон след центриране на Бентанкур.

След като взеха аванс от два гола, "шпорите" спокойно контролираха мача, а гостите не успяваха да създадат нещо сериозно в предни позиции. Малко преди края Сон бе близо до гол, но Селс направи блестящо спасяване и изби топката в гредата.

Снимки: Imago