Поредният гол на Гудмундсон донесе обрат за Дженоа като гост на Верона

Дженоа победи Верона с 2:1 като гост в мач от 31-вия кръг на Серия А. Домакините поведоха с гол на Федерико Бонацоли (7’), но тимът на Алберто Джилардино осъществи пълен обрат с попадения на Калеб Екубан (45’) и Алберт Гудмундсон (58’). Исландецът, който е едно от откритията на сезона, се разписа за 12-и път в първенството от началото на сезона.

Така Дженоа се върна към победите след четири поредни мача без успех и остава на 12-о място. Верона пък е с три последователни срещи без успех и остава само на точка от опасната зона.

Верона успя да открие резултата след осем минути игра. Дарко Лазович изведе Федерико Бонацоли, който излъга неразчетено излезлия напред вратар на Дженоа Хосеп Мартинес и насочи топката в мрежата - 1:0. Дванадесет минути по-късно гостите имаха добър шанс да изравнят, но Йохан Васкес нацели напречната греда  с глава след корнер. Дженоа все пак успя да възстанови равенството в самия край на първото полувреме по куриозен начин. Риджесиано Хапс центрира остро отляво към Калеб Екубан, който първоначално не успя да засече, но притичалият Лазович изчисти точно в крака на ганаеца и след рикошета топката попадна във вратата - 1:1.

Втората част започна с по-силна игра на гостите, които осъществиха пълен обрат в мача в 58-ата минута. Йохан Васкес дриблира покрай няколко защитници на Верона и стреля, Лоренцо Монтипо успя да избие, но при добавката Алберт Гудмундсон вкара поредния си гол за сезона и направи 1:2. Десетина минути по-късно Дженоа пропусна да реши окончателно всичко в двубоя, като Мортен Торсби засече центриране на Жуниор Месиас и стреля опасно с глава, но стражът на Верона майсторски успя да избие. В 71-вата минута Верона успя да изравни чрез Карол Швидерски, но след преглед с ВАР Стефан Митрович се оказа в засада и попадението бе отменено. До края на срещата домакините не успяха да се доберат поне до точката и срещата завърши при този резултат.

Снимки: Gettyimages