Трудна задача пред ЦСКА - София в реванша след успеха на Ботев (Пловдив) в София - на живо от "Колежа" със съставите на двата отбора

Челси не издържа до края и срещу последния

Челси изпусна победата при гостуването си на последния в класирането Шефилд Юнайтед, след като в добавеното време позволи на съперника да изравни за крайното 2:2. Това се случи в мач от 32-рия кръг на Висшата лига, след който лондончани остават на девета позиция, макар и с два двубоя по-малко. Оливър Макбърни срази “сините” след изтичането на редовните 90 минути и така ги лиши от още две точки в актива.

Преди това ветеранът Тиаго Силва беше извел отбора на Маурисио Почетино напред в 11-тата минута, но Джейдън Богъл беше изравнил в 32-рата. Впечатляващ удар на Нони Мадуеке в 66-ата възстанови преднината на гостите. След това те очакваха това да им бъде достатъчно за победа, на натискът на Юнайтед в края се увенча с попадение за 2:2. Така в седми пореден двубой Челси вкарва и получава поне по два гола.

По сходен начин през последния около месец лондончани не съумяха да надвият още Брентфорд (2:2) и Бърнли (2:2), с което разочароваха на фона на успехите си над Нюкасъл (3:2) и Манчестър Юнайтед (4:3). Този "хикс" пък няма кой знае с какво да помогне на Шефилд, който е на дъното и е въпрос на време да изпадне.

Мениджърът на “сините” Маурисио Почетино и този път беше оставил Рахийм Стърлинг на пейката, като той дори не се появи в игра. Ветеранът Тиаго Силва обаче се завърна в стартовите 11. “Остриетата” започнаха с деветима от титулярите от визитата на Ливърпул.

Челси взе инициативата още в началото и не след дълго поведе в резултата. В 11-тата минута Тиаго Силва засече в мрежата центриране на Галахър от ъглов удар - 1:0.

Точно бразилският защитник обаче можеше да се превърне във виновник за изравнителен гол на Юнайтед. В 22-рата минута той сбърка при пас към вратаря Петрович, при което топката попадна у Макбърни. Той пък подаде към Бреретон Диас, чийто шут беше избит в корнер.

Десет минути по-късно обаче Шефилд успя да изравни. Тогава Джейдън Богъл изненада стража на Челси с удар в близкия му ъгъл - 1:1. С отлична асистенция се отчете Хамер.

Футболистите на Челси пропиляха добра възможност да си върнат преднината в 39-ата, когато Кукурея центрира по земя, но Джаксън се размина с топката.

За Челси стана трудно да доминира в мача и "остриетата" набраха самочувствие. Така в 54-тата минута Густаво Хамер изстреля мощен удар от над 20 метра, който обаче не попадна в очертанията на вратата.

Все пак Челси намери начин да си върне преднината в резултата. В 66-ата Мадуеке изненада Гърбич с мощен удар под гредата за 2:1.

Футболистите на Шефилд натиснаха едва във финалните минути. В 87-ата вратарят Петрович се намеси майсторски при удар с глава, който летеше към мрежата му.

Три минути в продължението обаче Макбърни успя да изравни за крайното 2:2.