Миньор спечели дербито с Шумен

Миньор 2015 победи с 97:87 (17:24, 22:25, 29:19,29:19) Шумен в мач от Втората шестица от 28-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се днес в зала “Борис Гюдеров” в Перник.

Срещата започна добре за гостите, които след 10 минути игра имаха предимство от 7 точки, като до почивката успяха да вдигнат разликата на 10 точки. След паузата обаче баскетболистите на Георги Младенов се събудиха, като успяха да стигнат до равенство преди заключителната четвърт. В нея Миньор все пак успя д асе справи с тежкия си съперник и се поздрави с успеха.

В следващия кръг Миньор приема Ямбол, а Шумен е домакина на Академик Пловдив.

Най-резултатен за успеха на перничани беше Богдан Бринюк с 27 точки, Георги Кендеров вкара 16 точки, аЛъчезар Тошков завърши с дабъл-дабъл - 14 точки и 12 асистенции. За Шумен Карим Мане наниза 28 точки, Дейвид Ролинс добави 23 точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Миньор 2015: Данило Аранитович, Николай Иванов, Ромело Бърел, Лъчезар Тошков, Богдан Бринюк

Шумен: Карим Мане, Дейвид Ролинс, Баръш Мустафа, Росен Иванов, Джъстин Кохайда