Нюкасъл измъкна труден успех в Лондон

Нюкасъл постигна важна победа с 1:0 като гост на Фулъм в мач от 32-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение бе дело на Бруно Гимараеш (81’), който се разписа десетина минути преди края на редовното време в стотния си мач с екипа на “свраките”. Тимът на Марко Силва се представи добре и за може да съжалява, че си тръгна с празни ръце.

Първата част премина почти изцяло под диктовката на “котиджърс”, които пропуснаха няколко добри положения. Фулъм можеше да излезе напред след четвърт час игра, когато Жоао Палиня стреля опасно. Родриго Муниз също бе близо до попадение в края на първата част, но ударът му бе блокиран на няколко метра от голлинията.

Гостите се активизираха малко повече през второто полувреме. Те успяха да открият резултата в 75-ата минута чрез Фабиан Шер, който се възползва от центриране и реализира. Съдията получи сигнал от ВАР и след преглед на ситуацията стигна до заключение, че Шон Лонгстаф е направил фал в същата ситуация и в крайна сметка отмени попадение. Все пак Нюкасъл излезе официално напред в 81-ата минута, когато Бруно Гимараеш все пак вкара нов гол, който в крайна сметка донесе трите точки на “свраките”.

В крайна сметка тимът на Еди Хау стигна до трите точки и продължава да пази шансовете си да стигне до евротурнирите през следващата година. Те заемат осмото място с 47 точки. За Фулъм това бе второ поредно поражение и е 13-и в класирането.

Снимки: Gettyimages