“Биковете” прегазиха Фрайбург като гости

Отборът на РБ Лайпциг записа убедителен успех с 4:1 като гост на Фрайбург в среща помежду им от 28-ия кръг на Бундеслигата. Това е пета поредна победа за “биковете” срещу този опонент във всички турнири.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Мачът започна фантастично за Лайпциг, тъй като още в края на първата минута Амаду Айдара откри резултата с шут след асистенция на Лоис Опенда. В 18-ата минута именно нападателят удвои преднината на своя тим след извеждащ пас на Дани Олмо при контраатака на гостите. В 38-ата минута след проверка с ВАР домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Лукас Хьолер нацели греда от бялата точка. За сметка на това в 44-тата минута Опенда се възползва от груба грешка на Яник Кейтел и с удар по земя вкара втория си гол в двубоя. Белгиецът не се спря дотук и в 54-тата минута асистира за попадението на Бенямин Шешко. Силите на домакините стигнаха само до почетен гол в 59-ата минута, когато Винченцо Грифо се разписа с хубав изстрел от границата на наказателното поле.

Така РБ Лайпциг поне временно се настани на четвъртото място в класирането с актив от 53 точки, докато Фрайбург е на осмата позиция с 36 пункта.

Снимки: Imago