Евертън направи важна крачка към спасението си срещу Бърнли

Евертън направи важна крачка към спасението си и надделя с минималното 1:0 над Бърнли в мач от 32-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение бе дело на Доминик Калвърт-Люин (45’) в края на първото полувреме. Гостите пък завършиха срещата с човек по-малко, след като Дара О’Шей бе изгонен с директен червен картон в 67-ата минута.

Бърнли в типичен стил под ръководството на Венсан Компани владееше топката в по-големи периоди от време, но така и не успя да застраши сериозно вратата на “карамелите”. Момчетата на Шон Дайч също не бяха особено креативни, но все пак успяха да открият резултата в края на първата част след грешка на резервния вратар на “червеношийките” Ариянет Мурич, който подари топката на Калвърт-Люин, а опитният нападател не пропусна да накаже грешката.

Второто полувреме предложи повече емоции, като Евертън имаше повече възможности. Домакините останаха имаха претенции за дузпа след час игра, а няколко минути по-късно останаха с човек повече, след като Дара О’Шей повали голмайстора в срещата. Той се оказа последен в отбраната и бе отстранен. По този начин Евертън постигна първа победа в последните си 13 двубоя в Премиър лийг и направи важна крачка към спасението си. “Карамелите” се изкачиха до 15-ото място в класирането с 29 точки. Бърнли пък е предпоследен с едва 19 пункта и почти сигурно ще се прости с мястото си в елита в края на сезона.