Силно включване на Везенков не помогна на Сакраменто срещу Ню Йорк

Александър Везенков и неговият Сакраменто Кингс загубиха визитата си на Ню Йорк Никс със 109:120 и имат все по-малки шансове да се класират директно за плейофите в НБА. Българинът се представи солидно "Медисън Скуеър Гардън" и завърши мача с 11 точки, 2 борби и 2 асистенции. Той прекара в игра почти 14 минути и показа, че постепенно навлиза във форма след възстановяването си от контузията в глезена.

Сакраменто водеше с 21 точки в началото на втората четвърт, но допусна обрат и не можа да се изравни по показатели с Ню Орлиънс Пеликанс и Финикс Сънс. "Кралете" са осми в класирането на Западната конференция, но имат много трудна програма в оставащите 6 мача и е малко вероятно да се преборят за позиция в топ 6.

Победата беше важна за Ню Йорк, защото след нея "бричовете" са с баланс от 45 успеха и 31 поражения. По този начин тимът на Том Тибодо измести Орландо Меджик от четвъртата позиция на Изток, а е близо и до третия Кливланд Кавлиърс.

Лидерът на Сакраменто Ди'Аарън Фокс реализира две поредни тройки в началото и гостите поведоха с 10:5. Домантас Сабонис също си вършеше безупречно работата под двата коша, докато нападенията на Ню Йорк бяха доста хаотични дори при числено предимство.

Точната ръка на Кион Елис, който наниза три тройки до средата на първата червърт, направи разликата двуцифрена. Везенков се появи в края на периода, като помогна за няколко поредни успешни защити на тима си. Сакраменто продължи да демонстрира голяма ефективност в нападение и поведе с 35:20.

Боян Богданович поддържаше огъня от другата страна, но съотборниците му не се справяха с бързите пробиви на гостите. Везенков не сполучи при първите си две стрелби зад арката, но беше полезен с усилията си в защита и Майк Браун го остави на паркета до средата на втората част.

Ню Йорк методично намали изоставането си и почивката дойде при 52:60. Гостите направиха много пропуски от наказателната линия и не се възползваха от това, че рано влязоха в бонуса.

Водени от Ди'Аарън Фокс, "кралете" започнаха по-силно и второто полувреме, но Джейлън Брънсън не отстъпваше. Само в рамките на минута Ню Йорк се доближи на 6 точки от гостите и принудиха Майк Браун да поиска таймаут.

Сакраменто все така разчиташе на далечната стрелба, но грешките в атака зачестиха. Везенков влезе отново 6 минути преди края на частта и веднага направи успешна пресечка под коша на домакините, а след това вкара и първата си тройка за 79:72.

Саша хвана важна борба след стрелба, с която Ню Йорк можеше да изравни, а после Фокс и Лайлс качиха разликата на 8 точки. Тя обаче бързо се стопи и краят на периода дойде при 87:87, а Везенков беше заменен от Трей Лайлс.

Последните 12 минути стартираха с поделено надмощие, но силните изяви на Брънсън и Джош Харт все повече накланяха везните към домакините. Допълнителен проблем за Сакраменто беше четвъртото нарушение на Сабонис.

До края Ню Йорк прекърши съперника и в рамките на няколко минути реши мача в своя полза. Александър Везенков влезе в заключителния етап на срещата и вкара две тройки, с което оформи актива си на 11 точки.

Най-резултатен в двубоя беше Джейлън Брънсън с 35 точки, към които добави и 11 асистенции. Джош Харт вкара 31 точки и остана близо до "трипъл-дабъл", а за Сакраменто Ди'Аарън Фокс завърши с 29 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!