Мбапе пропусна дузпа, но класира ПСЖ на финал

Пари Сен Жермен се класира за финала за Купата на Франция, след като победи с минималното 1:0 Рен на "Парк Де Пренс" след гол на Килиан Мбапе (40'), който този път игра от първата до последната минута. Парижани ще срещнат на финала отбора на Лион, който вчера разби с 3:0 Валансиен в другия полуфинал. Сблъсъкът за трофея ще бъде на 25 май.

Килиан Мбапе, който не скри разочарованието си от решението на Луис Енрике да го замени по време на дербито с Марсилия през уикенда, бе в основата на всичко по-интересно. Още в 12-ата минута негов опасен удар бе отклонен в гредата от Манданда. В 37-ата минута голямата звезда на ПСЖ пропусна дузпа, която сам си изработи, след като ударът му от бялата точка без спасен от стража на Рен. Само три минути след това обаче Мбапе се разписа след контраатака на домакините. Той получи от Фабиан Руис, освободи се от двама бранители и след рикошет топката влезе във вратата на Манданда. Това е 39-и гол на капитана на Франция в 39 мача от началото на този сезон, както и осмото му попадение в турнира за Купата през настоящата кампания.

След почивката ветеранът на вратата на Рен спаси още два опасни удара на Мбапе, както и такъв на Марко Асенсио. Калимуендо пропусна може би най-добрия шанс за изравнителен гол за Рен, след като стреля с глава над вратата. Като цяло обаче, въпреки че стояха малко по-равностойно през второто полувреме, гостите не направиха достатъчно, за да успеят да докарат този полуфинал поне до дузпи. Така Пари Сен Жермен се класира за 20-ия си финал в турнира и първи такъв от сезон 2020/21. В него парижани ще се опитат да спечелят за 15-и път Купата на Франция.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!