Костов: Сериозно поражение, ще видим как ще ни повлияе в следващия мач

Наставникът на Левски Николай Костов даде мнението си след тежката загуба с 1:5 от Лудогорец. Това е най-изразителната загуба на "сините" от "орлите".

Лудогорец унизи Левски с рекорден бой и пет гола

"Обяснението ми е - равностойно и добро и за двата отбора първо полувреме. Получихме гол в началото на второто полувреме, излязохме напред, след третия гол мачът приключи според мен. Първите три гола са от стандартни ситуация, дойдохме за победа, може би не избрахме правилния начин да се противопоставим на Лудогорец. Поздравявам ги за победата, поздравявам отбора ми за първото полувреме. Левски би трябвало да е силен и когато се защитава при стандартни положения, и когато атакува - това е част от играта. В някои играчи се получи умора, както срещу Славия, направихме замени, но не освежихме играта.

Дерменджиев: Стана дерби, първото полувреме бяхме доста изнервени

Карлос Охене го извадихме умишлено, за да го предпазим за следващия мач, тъй като като видяхме тук на полувремето какви викания ставаха. Изплашихме се да не би да получим жълти картони и да не можем да си съберем отбора за следващия мач. Следващия мач Марин Петков няма да бъде. Надяваме се Лима и Митков да се възстановяват за следващия двубой - имаме програма, която възстановява играчите. Феновете поддържаха до последно отбора, и при 1:4, и при 1:5, това ни направи много добро впечатление, за което им благодаря. Това е сериозно поражение, ще видим как ще ни повлияе в следващия мач", каза 60-годишният специалист в Разград.

Снимки: Борислав Цветанов