Лийдс съсече Хъл с късни голове в отсъствието на Груев

Лийдс постигна нова важна победа в битката за промоция в Премиър лийг. Йоркширци надвиха Хъл Сити с 3:1 в домакинството си от 40-ия кръг на Чемпиъншип. Българският национал Илия Груев пропусна и този мач, тъй като още не е възстановен от контузията в глезена, която го мъчи.

Срещата започна отлично за домакините на "Еланд Роуд", който поведоха още в 9-ата минута с попадение на Самуел Байръм, който довкара една отбита топка от вратаря след удар на Крисенсио Съмървил.

В 34-тата обаче Хъл изравни. Тейлър Мортън центрира остро във вратарското поле, където Фабио Карвальо успя да засече топката за 1:1.

Лийдс имаше превъзходство в играта, но трябваше да чака чак до заключителните минути, за да стигне до успеха. В 87-ата минута Регън Слейтър препъна откъсващия се Съмървил и съдията отсъди дузпа, която потърпевшият сам реализира за 2:1.

В 97-ата минута домакините подпечатаха успеха си с трето попадение. Те организираха контрааката, Даниел Джеймс видя опразнената от вратаря Райън Олсъп врата, след като той се бе включил в атака, и с удар почти от центъра отбеляза за крайното 3:1.

Така Лийдс събра актив от 86 точки и излезе отново на 2-рото място във временното класиране, с точка по-малко от лидера Ипсуич и една повече от третия Лестър, който обаче е и с мач по-малко. Хъл пък остава на 10-ото място с 58 точки.