Каляри отново не успя да победи Верона, бивш играч на гостите спаси сардинци

Каляри и Верона завършиха 1:1 в мач от 30-тия кръг на Серия А. Федерико Бонацоли откри за гостите в 30-ата минута, но бившият играч на веронци Ибрахим Сулемана изравни в 74-тата минута.

Така двата отбора остават с равни 27 точки в класирането, като са на 15-о и 16-о място, само на две точки от опасната зона. Потвърди се и тенденцията сардинци да играят много трудно срещу този противник, като за последно Каляри е печелил срещу Верона през 2017 г., а в следващите девет поредни мача в първенството  така и не успя да се поздрави с успех.

Първият добър шанс в мача се откри пред домакините в 15-ата минута, когато Нахитан Нандес центрира и намери Елдор Шоморудов, но ударът на узбека не бе точен. След още петнадесет минути обаче Верона успя да поведе. Тижани Нослин проби отдясно и центрира към Федерико Бонацоли, който намери топката технично с пета и направи безпомощен стража на сардинци Симоне Скуфет - 0:1 за Верона. До края на първата част гостите имаха още една възможност, когато в 40-ата минута Майкъл Фолоруншо пробва далечен шут, но вратарят на Каляри улови.

Второто полувреме започна с още едно попадение за Верона. Влезлият на почивката Дарко Лазович засече центриране на Ондрей Дуда и заби топката в мрежата на Скуфет. След преглед с ВАР обаче се видя, че сърбинът е в засада и голът бе отменен от главния съдия Даниеле Довери. Отново гостите пропуснаха златен шанс да удвоят в 60-ата минута, когато пак Дуда изведе Лазович сам срещу вратаря на Каляри, но нападателят стреля в тялото му и не успя да се възползва от чистата възможност.

Всички тези пропуски на Верона в крайна сметка натежаха и сардинци ги наказаха. Появилият се след почивката бивш играч на веронци Ибрахим Сулемана, който се възползва от лошо изчистване и с далечен шут с десния крак изравни резултата в 74-тата минута - 1:1. Гостите пък пропуснаха ново положение в 83-тата минута, когато след ново центриране на Дуда Фолоруншо засече , но стреля в аут. В последните секунди обаче Каляри можеше да се поздрави с победата, като анголският нападател на тима на Клаудио Раниери Зито Лувумбо нахлу и стреля опасно, но Лоренцо Монтипо се намеси отлично и успя да избие.

Снимки: Imago