Победата на ПСЖ в дербито е лоша новина и за Интер

В лагера на бъдещия шампион на Италия Интер със сигурност са останали разочаровани, след като в неделя вечер Марсилия загуби с 0:2 дербито на Лига 1 срещу Пари Сен Жермен.

В случая италианският клуб се надява Олимпик да се класира за участие в Шампионската лига през следващия сезон. Причината е, че тогава фрацузите ще трябва да има платят 10 млн. евро за Хоакин Кореа. В момента аржентинският нападател е преотстъпен при марсилци, като в контракта има клауза, че при класиране за ШЛ през идната кампания клубът е задължен да го откупи срещу въпросната сума.

Загубата от ПСЖ обаче отдалечи тима на 10 точки от топ 3 при оставащите едва седем кръга. Четвъртото място също дава шанс за участие в ШЛ, но чрез бараж, а разликата от него е 7 точки.

Има обаче още един вариант, при който Марсилия да бъде в турнира на най-богатите. Това ще е възможно, ако тимът спечели Лига Европа. Там французите са на четвъртфинал срещу Бенфика, a при елиминиране на съперника след това на полуфиналите ще спорят с Ливърпул или Аталанта.

Иначе Хоакин Кореа се превърна в разочарование за Олимпик, тъй като няма нито един гол или асистенция в 15 мача досега. Договорът му с Интер е до лятото на 2025 г.