Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Тулуза, Монпелие и Нант спечелиха днешните си мачове в Лига 1

Тулуза спечели гостуването си на Клермон с 3:0 в среща от 27-ия кръг на Лига 1. Швейцарският халф Венсан Сиеро откри резултата от дузпа в 8-ата минута, а в 73-тата Тайс Далинга удвои. Сиеро фиксира крайния резултат в 79-та минута след асистенция на Ян Гбохо. Клермон остава на последната 18-а позиция с 20 точки, а Тулуза е 11-и с 32 пункта.

Монпелие надделя над Льо Авър с 2:0 като гост в друга среща от кръга. Жордан Фери в 72-ата минута и Кристофър Жулиен в 80-ата донесоха успеха на тима. Льо Авър заема 15-а позиция в подреждането с 27 пункта, а Монпелие е 13-и с 29 точки.

Нант надигра петия в класирането Ница с 2:1. Нападателят Матис Албин откри за гостите в 19-ата минута, а нигериецът Терем Мофи изравни от дузпа в 72-рата. Мостафа Мохамед оформи крайния резултат след точно изпълнен 11-метров наказателен удар в 74-тата минута на двубоя. Ница е на пето място с 43 точки, а Нант излезе от зоната на изпадащите и вече е 14-и с 28 пункта.

Снимки: Imago