Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:2

ЦСКА не прости на Черно море във Варна

ЦСКА победи с 99:91 (28:25, 20:18, 25:28; 26:20) Черно море Тича в мач от Първата шестица от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се тази вечер в зала “Христо Борисов” във Варна.

"Армейците" са на пето място в класирането сред първите шест отбора с 14 победи и 13 загуби, а Черно море заема шеста позиция в таблицата с баланс 11-16.

В следващия кръг на 6 април (събота) столичният тим приема Балкан, а "моряците" са домакин на Спартак Плевен.

ЦСКА без основен играч срещу Черно море

ПЪРВА ЧАСТ

За по-малко от минута гостите поведоха със серия от 5-0. Минута след това Иван Спиров се разписа с 2 точки и намали пасива на своя тим, но Виктор Гергов възстанови разликата от 5 точки за ЦСКА (7-2), която бързо се след това стана и 6 точки. Кош на Аверил Ъгба направи изоставането на Черно море 4 точки (6-10), при оставащи по-малко от 7 минути игра до края на частта. Мартин Коцев и Къртис Джоунс пък реализираха по 2 точки, за да достигнат домакините до равенство (10-10). След тройка на Иван Спиров пък "моряците" поведоха с 13-12 (5:44 минути до края). Георги Боянов върна предимството на "армейците" (14-12), а надлъгването между двата отбора продължи с пълна сила. В крайна сметка след 10 минути игра ЦСКА поведе с 28-25 на Черно море.

ВТОРА ЧАСТ

Двата отбора продължиха да правят истинско дерби във Варна, като се преследваха в резултата, а след малко повече от 2 минути игра варненци успяха да си върнат лидерството (33-30). Виктор Гергов и Александър Радукич обаче успяха да обърнат нещата в полза на ЦСКА след два бързи коша (36-33). След това отново Радукич се разписа с 2 точки и беше фаулиран, като не успя да реализира наказателния удар, но пък ЦСКА водеше с 38-33. При оставащи по-малко от 3 минути до почивката домакините успяха да стопят пасива си до 1 точка (40-41). Тройка на Марин Маринов дори изстреля варненци напред в резултата 43-41. Венцислав Петков изравни (43-43), при малко повече от минута до края на частта. Последва фаул срещу Георгрги Боянов, който успя да се възползва от него по най-добрия начин, реализирайки 2 точки и давайки именно такава преднина на своя тим, а ЦСКА се оттегли с преднина от 5 точки на почивката (48-43).

Резултати, репортажи и класиране от 27-ия кръг в НБЛ

ТРЕТА ЧАСТ

Двата отбора продължиха да поддържат интригата в мача, като след минута и половина игра ЦСКА успя да поведе с 6 точки (53-47). Черно море намали пасива си до 3 точки (50-53), но тройка на Венцислав Петков върна аванса на гостите. Разликата за баскетболистите на Росен Барчовски дори се вдигна до 8 точки, но "моряците" успяваха да се връщат в срещата до този момент. 4:20 минути преди края на частта ЦСКА поведе с 10 точки (66-56). Две минути преди началото на последната част "моряците" намалиха пасива си до 6 точки след два успешно изпълнени наказателни удара от Морис Крийк, а бързо след това разликата падна и до 4 точки. 18 секунди преди края варненци стопиха пасива си до 2 точки, като с резултат 71-73 влязоха в заключителните 10 минути на срещата.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Забивка на Иван Спиров изравни резултата (73-73), но веднага след това Александър Радукич и Камерън Грегъри дадоха преднина от 5 точки на ЦСКА. Само за минута аванса на гостите скочи до 10 точки (83-73). 3 минути преди края на мача баскетболистите на Кирил Болшаков успяха да се върнат в мача, стопявайки пасива си до 4 точки. Гостите намериха начин да увеличат преднината си на 6 точки след кош на Александър Радукич. А две минути преди края вдигнаха разликата до 7 точки. В последната минута срещата просто се доиграваше.

За ЦСКА Георги Боянов изригна с дабъл-дабъл -35 точки и 11 борби, Александър Радукич завърши с 21 точки и 10 борби, Венцислав Петков наниза 17 точки и направи 11 асистенции.

Най-резултатен за Черно море беше Иван Спиров с 20 точки, а 19 точки добави Къртис Джоунс.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Аверил Ъгба, Къртис Джоунс, Мартин Коцев, Иван Спиров, Костадин Лазаров

ЦСКА: Георги Боянов, Виктор Гергов, Венцислав Петков, Камерън Гергъри, Александър Радукич