Астън Вила си върна четвъртото място след дълго чакан успех в дербито с Уулвърхамптън

Астън Вила постигна ценна победа с 2:0 Уулвърхамптън на "Вила Парк" в регионалното дерби между двата отбора, което бе част от 30-ия кръг на Премиър лийг. Благодарение на този успех тимът на Унай Емери си върна четвъртото място, където малко по-рано днес се настани отборът на Тотнъм. Двубоят бе доста равностоен, но Вила показа по-голяма ефективност и стигна до трите точки след попадения на Муса Диаби и Езри Конса. Това е първи шампионатен домакински успех за бирмингамци в дербито на Западен Мидландс от декември 2003.

"Вълците" играха доста по-добре в първите 20-ина минути на първото полувреме. В 14-ата минута Емилиано Мартинес направи страхотно спасяване след удар отблизо на Аит-Нури. Постепенно домакините изравниха играта и на свой ред поеха контрола. Така се стигна до 36-ата минута, когато Луис изпълни фаул с подаване към Бейли, който центрира ниско отляво. Топката бе отклонена към границата на наказателното поле, откъдето Диаби с много плътен удар откри резултата.

Вила започна малко нервно второто полувреме. В 56-ата минута Лемина засече с глава центриране на Сарабия, но в удара му нямаше сила, за да успее да преодолее Мартинес. В 65-ата минута домакините направиха голяма крачка към победата, след като стигнаха до втори гол. Дзаниоло проби през центъра и продължи към Диаби, който пусна вдясно към Конса. Последният опита центриране, топката прехвърли Жозе Са и чрез рикошет в далечната греда влезе във вратата за 2:0.

Три минути след това Дзаниоло можеше да отбележи трети гол, но Са спаси. До края Мат Дохърти пропусна добра възможност да върне един гол за "вълците".

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!