Ефектът “нов треньор” веднага проработи за Волфсбург

Новият треньор на Волфсбург Ралф Хазенхютъл дебютира по мечтан начин, след като “вълците” победиха с 2:0 като гост Вердер (Бремен). Попаденията отбелязаха Максенс Лакроа (45+4’) и Ловро Маер (84’). Червени картони получиха Антони Юнг от бременци и голмайсторът Лакроа за “вълците”.

Така Волфсбург прекъсна негативната серия от 11 последователни мача без успех и три поредни загуби, като вече е осем точки над опасната зона. Вердер пък записа четвърта последователна загуба и остава временно на 10-а позиция, като може да бъде изместен от там.

Волфсбург можеше да открие още в 11-ата минута, но Кевин Бееренс с глава нацели напречната греда на Михаел Цетерер. Минута преди края на първото полувреме настъпи ключов момент в срещата. Антони Юнг бе последен в защитата и дръпна за фланелката Бееренс, за което бе изгонен с директен червен картон. В продължението на първото полувреме Цетерер не се намеси добре след изпълнение на корнер, като топката попадна в Яник Герхарт, който подаде към Максенс Лакроа, а французинът с левия крак откри резултата - 0:1 за Волфсбург.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

През втората част гостите продължиха да играят по-добре, като с човек повече пропуснаха да удвоят след пропуски на Бееренс и Ловро Маер, които стреляха неточно. В 76-ата минута обаче голмайсторът Лакроа удари с лакът Романо Шмид и също бе изгонен. Вместо да се възползват от численото равенство обаче, Вердер получи втори гол. Йонас Винд изведе Маер сам срещу Цетерер и хърватинът с лекота реализира, оформяйки крайното 0:2.

Снимки: Imago