Страхотен вратар и ВАР не позволиха голове в мача между Лайпциг и Майнц

Отборите на РБ Лайпциг и Майнц 05 завършиха наравно 0:0 на “Ред Бул Арена” в срещата помежду си от 27-ия кръг на Бундеслигата. Така “биковете” не съумяха да надвият този противник за четвърти пореден път и това прекъсна серията им от три шампионатни успеха.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Домакините доминираха през целия мач, но така и не успяха да отбележат победен гол, тъй като съперниковият вратар Робин Центнер направи невероятните девет спасявания. Другият фактор, който не позволи да има попадения в двубоя, беше ВАР, откъдето в 10-ата минута отмениха дузпа за Лайпциг, а в началото на добавеното време на втората част отказаха да дадат такава за гостите.

Лайпциг е на четвъртата позиция в класирането с актив от 50 точки, докато Майнц е на плейофното 16-о място с 20 пункта.

Снимки: Imago