Фрайбург разби Борусия (Мьонхенгладбах) и продължава да пази надежди за Европа

Фрайбург спечели категорично с 3:0 в гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Михаел Грегорич (7’), Мерлин Рьол (47’) и Руци Доан (57’) бяха точни за гостите.

Срещата започна отлично за възпитаниците на Кристиан Щрайх, които успяха да вземат ранна преднина още в седмата минута Грегорич успя да се възползва от един опит за удар по посока на вратата, който рикошет превърна в балонно центриране и реализира отблизо. Мерлин Рьол покачи преднината на Фрайбург в началото на втората част, когато залъга, че ще центрира, а всъщност изненада вратаря, като прати топката по земя в близкия му ъгъл. Точка на спора сложи Точка на спора бе сложен още преди изминаването на час игра, когато Максимилиан Егещаин и Дицу Доан разиграха отлично двойно подаване, а Доан получи на около метър пред голлинията и вкара третото попадение за гостите. Домакините от Борусия Мьонхенгладбах изнесоха поредната си постна продукция през сезона и разочароваха феновете си.

Фрайбург продължава да изостава на пет точки от Айнтрахт, но продължава да пази надежди, че все пак може да стигне до европейските турнири догодина. От своя страна Борусия (Мьонхенгладбах) е едва 13-и със само 28 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages