Лацио посече Ювентус в последните секунди на дебюта на Тудор

Отборът на Лацио постигна драматична, но заслужена победа с 1:0 като домакин на Ювентус в сблъсък от 30-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение беше реализирано от Адам Марушич в последните секунди на двубоя.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Бившият "бианконеро" Игор Тудор реши да дебютира начело на “орлите” със схема на игра 3-4-2-1, в която контузеният Иван Проведел беше заменен на вратата от Христос Мандас, а в предни позиции играеха Педро Родригес, Матия Дзакани и Валентин Кастейянос, което означаваше, че Чиро Имобиле стартира като резерва.

В своя мач номер 500 в италианския елит Масимилиано Алегри предприе четири промени в своя стартов състав след нулевото реми с Дженоа отпреди паузата. Най-голямо впечатление направи завръщането на Матия Де Шилио, който записа първия си мач от 10 месеца насам, след като се възстанови от скъсани кръстни връзки. Титуляр в защита този път беше и Даниеле Ругани, докато Филип Костич и Федерико Гати отсъстваха. В халфовата линия се завърна Адриен Рабио за сметка на Уестън Маккени, а в атака наказаният Душан Влахович беше заместен от Мойс Кийн, който беше партньор на Федерико Киеза.

Подобно на всички мачове от този кръг в Серия "А", този също започна с минута мълчание в памет на починалия директор на Фиорентина Джо Бароне. В началните минути двата отбора си размениха по един пропуск чрез далечен шут на Даичи Камада и изстрел с глава на Бремер. В 17-ата минута шут на Кастейянос също профуча покрай вратата. Същото се случи и със следващия шут на нападателя, който дойде в 21-вата минута от чудесна позиция. Две минути по-късно Войчех Шчесни допусна груба грешка, подарявайки топката на Педро, но домакините се замотаха и не успяха да се възползват от предоставената възможност за гол. В 26-ата минута вратарят се реваншира с отразен шут на Фелипе Андерсон. Малко след това Кастейянос отправи поредния си несполучлив удар. Гостите “се събудиха” чак в минутите преди почивката, когато на Мандас му се наложи да се намесва при два удара на Киеза, а изстрел на Ругани мина покрай вратата.

Втората част започна с няколко удара на двата отбора, но нито един от тях не затрудни вратарите. Впоследствие играта навлече в приспивно темпо, като в 65-ата минута Андерсон се отчете с пропуск за разнообразие. В 73-тата минута Адам Марушич опита удар, но заради рикошет в резервата Уестън Маккени той си спечели само корнер, след който Марио Гила прати топката в аут. В заключителните минути Бремер, както и резервите Матиас Весино и Луис Алберто не успяха да открият резултата със своите изстрели. Така изглеждаше, че срещата ще завърши при нулево реми, но в последните секунди на добавеното време влезлият от пейката Матео Гендузи центрира към Марушич, който чрез удар с глава донесе победата за “бианкочелестите”.

Така Ювентус остана на третото място в класирането с актив от 59 точки, докато Лацио се изстреля на седмата позиция с 46 спечелени пункта.

ЛАЦИО - ЮВЕНТУС 1:0

1:0 Марушич (90+3')

Лацио: Мандас, Гила, Романьоли, Казале, Андерсон, Камада, Каталди, Марушич, Педро, Дзакани, Кастейянос

Ювентус: Шчесни, Данило, Бремер, Ругани, Де Шилио, Мирети, Локатели, Рабио, Камбиазо, Кийн, Киеза

Снимки: Imago