Капитанът на Монца “подари” победа на Торино

Отборът на Торино записа минимална победа с 1:0 като домакин на Монца в двубоя помежду им от 30-ия кръг на Серия "А". Така “биковете” не загубиха и четвъртия си мач срещу този съперник в италианския елит, а също така удължиха поредицата си от четири шампионатни срещи без поражение.

С голяма заслуга за успеха на торинци беше противниковият капитан Матео Песина. В 67-ата минута Антонио Санабрия отбеляза единственото попадение в двубоя от дузпа, свирена именно заради нарушение на халфа срещу Самуеле Ричи. При този случай Песина също така получи жълт картон. Само пет минути по-късно той отново фаулира Ричи, което доведе до неговия втори жълт картон и изгонването му от игра. В добавеното време съдията отказа да даде дузпа за гостите заради възможен фал на Матео Ловато срещу Дани Мота и така те трябваше да се примирят със загубата.

Със спечелените три точки Торино събра 44 и се изстреля на 8-ата позиция в класирането, където Монца се свлече на 11-ото място с 42 пункта.

Снимки: Imago