Юношите на Левски тръгнаха с две победи на турнир в Италия

Изключително наситен ден, завършил по най-добрия начин, имаше вчера отборът на Левски София за юноши до 18 години. Рано сутринта съставът на старши треньора Андреа Буратини и помощника му Николай Хаджииванов отлетя за Италия.

Юношите на Левски София ще участват на много силен турнир в Италия

След пристигането в Модена и бърз транзит през хотела „сините” пристигнаха в залата за първите си 2 мача от престижния международен турнир „Бусинело къп”. И ги спечелиха чисто.

Левскарите първо се наложиха с 2:0 (25:21, 25:23) над домакините от Модена. На турнира се играе до вземане на 2 от 3 гейма, а при равенство 1:1 следва тайбрек. Във втората си среща момчетата на Буратини бяха още по-убедителни срещу Парма – 2:0 (25:17, 25:19).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така на практика те си осигуриха участие в четвъртфиналите. Днес им предстои последният двубой в групата, а съперник е Монтекиари.

В „Бусинело къп” участват почти всички най-добри италиански отбори в тази възрастова група.