Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Коди Милър-Макинтайър не успя да помогне на Баскония срещу Анадолу Ефес

Шампионът в Евролигата за 2021 и 2022 година Анадолу Ефес постигна едва третата си победа като гост през този сезон след 97:76 при визитата си на испанския Баскония, но с нея зае отлична позиция в битката за попадане в плей-ин турнира.

Турският представител успя да поведе във Витория-Гастеис в края на първата минута на мача с тройка на Шейн Ларкин за 3:2 и до края не изпусна контрола над срещата в нито един момент.

Още преди почивката Анадолу имаше двуцифрен аванс, но с кош със сирената на българския национал Коди Милър-Макинтайър Баскония свали изоставането си до четири точки на полувремето при 45:49.

Решителна за изхода на двубоя обаче се оказа третата четвърт, която бе спечелена от Анадолу с 28:8. В последните 10 минути баските положиха услия да направят поражението си почетно, но в нито един момент не успяха да се приближат на по-малко от 16 точки от противника си.

Шейн Ларкин бе най-резултатен за победителите с 28 точки, а с 20 приключи Уил Клайбърн. В състава на Баскония Маркъс Хауърд завърши с 15 точки, а с 13 остана Коди Милър-Макинтайър, който изненадващо започна двубоя от резервната скамейка за сметка на Крис Чиоза.

В класирането Баскония и Анадолу са съседи на деветото и десетото място. Баските са с 16 победи и 16 загуби, докато Анадолу е с 16 успеха и 17 поражения.

В другите мачове от снощи Барселона записа лесна победа при визитата си на Байерн Мюнхен с 87:79, Монако се наложи във френското дерби с АСВЕЛ Лион-Вильорбан като гост с 87:77, докато литовският Жалгирис запази живи надеждите си за десетото място с третата си поредна победа след 87:73 в Каунас над италианския Олимпия Милано.