Очаквайте: Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Найджъл Уилямс-Гос изведе Олимпиакос до победа над Партизан

Гардът Найджъл Уилямс-Гос вкара 17 точки, а Олимпиакос навакса изоставане от 13 в последната четвърт, за да стигне до победата със 74:69 при гостуването си на Партизан Белград в среща от 32-рия кръг на редовния сезон в баскетболната Евролига.

Успехът направи класирането на гръцкия шампион за фазата на плейофите почти сигурно, като това ще стане факт с победа победа над другия сръбски представител Цървена звезда идната седмица, отново в Белград.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Преди старта на заключителните 10 минути в "Щарк Арена" Партизан водеше с 59:46, но финалистът от последното издание в Евролигата успя да обърне хода на мача със серия от 18:2.

Партизан се добра до равенство при 69:69, но забивка на Мустафа Фал след асистенция на Уилямс-Гос наклони решително везните в полза на гостите.

Костас Папаниколау добави още 13 точки за Олимпиакос, а Томас Уолкъп завърши с 11.

За Партизан гардът Кевин Пънтър приключи с 19 точки, но по-голямата част от тях дойдоха още през първото полувреме, което приключи с преднина от 40:32 за Партизан. Франк Камински вкара още 14 точки за "гробарите".

В класирането два кръга преди края на редовния сезон Олимпиакос е на пето място с 20 победи и 12 загуби, докато Партизан е 13-и с 14 успеха и 18 поражения и шансовете на тима за попадане в плейофите вече изглеждат илюзорни.