Тройка със сирената за Левски попари Миньор в Перник

След почти 2 часа и 30 минути игра, Левски победи със 72:71 (12:17, 24:11, 16:21, 20:21) Миньор 2015 като гост в мач от Втората шестица от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се тази вечер в зала “Борис Гюдеров” в Перник. В герой за “сините” се превърна Лъчезар Димитров, който вкара тройка със сирената за своя тим и изкова ценната победа за класиране в плейофите.

ПЪРВА ЧАСТ

Първите точки дойдоха след минута и половина игра, когато баскетболистът на Миньор Лъчезар Тошков беше точен при стрелбата си за 3 точки. Веднага след това Георги Кендеров наниза още една тройка, за да поведе неговият отбор с 6:0. Кош на Димитър Маринчешки намали пасива на Левски на 4 точки, но бързо след това Богдан Бринюк направи резултата 8:2, а след 4 минути игра стана 10:3 в полза на домакините. Гостите стопиха пасива си до 5 точки при малко повече отт 3 минути игра, но Ромело Бърел беше фаулиран и успя да реализира един от наказателни удари, за да се стигне до 11:5. При малко повече от 2 минути до края на частта разликата скочи до 8 точки (13:5). Минута преди да изтече времето Левски намали пасива си на 4 точки (9:13). В крайна сметка след 10 минути игра Миньор водеше със 17:12 на Левски.

Резултати, репортажи и класиране от 27-ия кръг в НБЛ

ВТОРА ЧАСТ

Още в първата минута на втората част баскетболистите на Димитър Ангелов вдигнаха оборотите и стопиха пасива си на 1 точки (16:17), след кошове на Златин Георгиев и Асен Великов. След две минути игра Златин Георгиев обърна резултата в полза на "сините" (18:17), а кош и точна стрелба от наказателната линия за Лъчезар Димитров дадоха преднина от 4 точки на гостите (21:17). Никола Ивкович бързо върна 2 точки за Миньор, намалявайки пасива на неговия тим на 2 точки (19:21). При оставащи малко повече от 6 минути до почивката Левски поведе с 6 точки (25:19). 4 минути преди края на частта разликата стана 7 точки в полза на гостите (29:22). Въпреки опитите на домакините да се върнат в мача, пасивът им варираше между 6-8 точки. На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 36:28 в полза на Левски.

ТРЕТА ЧАСТ

Близо 2 минути след подновяването на срещата разликата скочи до 10 точки в полза на Левски (38:28), след кош на Асен Великов. Малко след това Александър Александров я направи 11 точки (40:29). Баскетболистите на Георги Младенов обаче се посъбудиха и след тройка на Лъчезар Димитров и кош на Никола Ивкович, те стопиха пасива си до 5 точки (35:40). Тройка на Златин Георгиев вдигна отново разликата до 8 точки в полза на "сините", при оставащи 5:16 минути до края на частта. Точна стрелба от далечно разстояние на Лъчезар направи и най-голямата разлика до момента в мача - 13 точки (48:35) при оставащи 3:38 минути до края. 2 минути преди края Миньор намали изоставането си до 8 точки (40:480), а бързо след това и до 6. 32 секунди преди заключителната четвърт разликата стана само 3 точки. Тройка на Ивкович изравни резултата - 49:49, а стрелба зад центъра със сирената на Асен Великов даде преднина от 3 точки (52:49)на Левски преди последните 10 минути на мача.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

След минута игра домакините отново се добраха до равенство (52:52), благодарение на кош на Николай Иванов. Веднага след това кош на Никола Ивкович обърна резултата в полза на Миньор (54:52), а след това преднината на тима стана 3 точки. 7 минути преди края Левски намали пасива си на точка. Златин Георгиев беше фаулиран и успя да вкара един от двата наказателни удара, с което изравни и резултата (55:55). При оставащи 5:40 минути до края на мача кош на Димитър Маринчешки върна преднината на "сините" (57:55). Константин Паисиев отговори с тройка и върна лидерството на перничани (58:57). Надлъгването продължава, след като Лъчезар Димитров беше фаулиран и беше точен два пъти от линията, за да изведе отново своя отбор напред в резултата (59:58), при оставащи 5 минути до края на срещата. Двата отбора продължават в гонитбата. 25 секунди преди края капитанът на Миньор Константин Паисиев даде преднина от 2 точки на своя тим (69:67). Момчил Кадиев беше фаулиран при оставащи 11 секунди до сирената, но успя да вкара само един от наказателните удари и намали изоставането на "сините" до 1 точка. За сметка на това Данило Аранитович беше точен и при двете си стрелби, след като беше извършено нарушение срещу него и разликата стана 3 точки в полза на Миньор при оставащи 9 секунди до края. В последните 8 секунди гостите изостават само с 2 точки, а за 5 лизни нарушения играта напуснаха Ромело Бърел и Николай Иванов. Димитър Маринчешки получи шанс да изравни резултата, но той изпусна и двата фаула.

За Левски Димитър Маринчешки завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 10 борби, 17 точки вкара и Лъчезар Димитров, а 16 точки наниза Златин Георгиев.

Най-резултатен за Миньор беше Лъчезар Тошков със 17 точки, 11 добави Никола Ивкович.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Миньор 2015: Данило Аранитович, Георги Кендеров, Лъчезар Тошков, Никола Ивкович, Богдан Бринюк

Левски: Златин Георгиев, Димитър Маринчешки, Лъчезар Димитров, Асен Великов, Максим Бочев