Шумен крачи уверено към плейофите след победа над Ямбол в зала "Диана"

Шумен победи със 105:86 (39:25, 17:23, 26:16, 23:22) Ямбол в мач от Втората шестица от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се тази вечер в зала "Диана" в Ямбол. Това беше и последният мач за сезона в спортното съоръжение, в което от утре започва ремонтна дейност.

Поради технически проблеми птък срещата не беше излъчена на живо.

"Поради технически затруднения в зала Диана в Ямбол няма да има възможност за излъчване на живо, също и за статистика на живо от двубоя Ямбол-Шумен.", написаха от Лигата в профила си в социалната мрежа Фейсбук.

Гостите изиграха силна първа четвърт, в която реализираха 39 точки срещу 25 за баскетболистите на Ямбол. Домакините наваксаха малко от пасива си пред вторите 10 минути и на почивката изоставаха с 8 точки - 48:56. След паузата тимът на Шумен също имаше превъзходство и увеличи още преднината си, а домакините не намериха начин да се доближат до съперника.

За Шумен най-резултатен с 25 точки беше Дейвид Ролинс, а за домакините Питър Кис реализира 18 точки.

До края на редовния сезон в НБЛ за Ямбол предстоят само гостувания, като в следващия кръг на 6 април ще играе срещу Берое в Стара Загора. Същия ден тимът на Шумен ще гостува на Миньор 2015 в Перник.

В момента Шумен е с 11 победи и 16 загуби, Ямбол е със същия баланс.