Рованпера и Нювил оглавиха шейкдауна на рали “Сафари”

Световният шампион Кале Рованпера (Тойота) и лидерът в класирането в Световния рали шампионат Тиери Нювил (Хюндай) оглавиха класирането в шейкдауна на рали “Сафари”, трети кръг от сезона в WRC. Двамата си поделиха първото място с време 3:21.1 минути, като Кале го постигна при първото си минаване на 5,4-километровия етап, а Тиери - при второто.

Това е второто рали от програмата на Рованпера за този сезон след снежното “Швеция”, където той беше големият фаворит за победата, но отпадна.

WRC представя календара си за 2025 през юни

Трето време в шейкдауна записа победителят от Швеция Есапека Лапи (Хюндай), който остана на 0,3 секунди от Рованпера и Нювил. Топ 6 допълниха Елфин Еванс (Тойота), Ойт Танак (Хюндай) и Адриен Фурмо (М-Спорт Форд).

Шнорхелите се връщат в WRC за рали "Сафари" следващата седмица

Състезанието стартира утре в 13:00 часа българско време с първата отсечка “Касирани” (4,84 км), която ще се излъчва пряко по Макс Спорт 2.