Balkan Grand Prix 6

Литва избегна изпадане в най-долната дивизия на Лигата на нациите

Националният отбор на Литва отново победи гостуващия тим на Гибралтар с 1:0 в плейофа от Лигата на нациите. По този начин прибалтийската държава спечели сблъсъка с общ резултат 2:0 и остава в Лига С на турнира, докато нейният опонент изпадна в Лига D.

Литва взе предимство срещу Гибралтар в нервен мач

Днес литовците имаха тотално надмощие, като отправиха цели 28 удара срещу само 3 на гостите, и то неточни. Още в седмата минута домакините се разминаха с гол, тъй като при воле на Фьодор Черних топката разтресе в напречната греда. В 51-вата минута именно крилото реализира победното попадение в мача с удар отблизо и от малък ъгъл, възползвайки се от чудесна асистенция на Пиюс Сирвис.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така Литва ще остане в третата дивизия на следващото издание на Лигата на нациите, където ще бъде в една група с Румъния, Косово и Кипър. Гибралтар пък изпадна в най-долната четвърта дивизия, където ще премери сили със Сан Марино и Лихтенщайн.