Юношите до 17 години загубиха последния си мач и се сбогуваха с Евро 2024

Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби третия си и последен мач от Елитния кръг на квалификациите за Евро 2024. "Лъвчетата" отстъпиха на връстниците си от Уелс с 1:2 и напуснаха надпреварата без победа. В предните два двубоя селекцията на Тодор Симов допусна поражение от Швеция (1:2) и завърши наравно с Румъния (0:0).

И трите попадения в днешната среща паднаха през второто полувреме. Божидар Петров си отбеляза автогол в 52-рата минута, а четвърт час преди края на срещата Елиът Майлс удвои преднината на своя тим. В 89-ата минута Михаил Полендаков реализира почетно попадение за нашите.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Другият мач от групата завърши без победител и по този начин България остана на последното място с едва една спечелена точка. Напред продължава Швеция, а най-вероятно Уелс също ще се класира за Евро 2024 като един от най-добрите втори отбори.

През първата част тимът на Уелс беше по-атакуващият и създаде няколко добри положения пред българската врата. Атанас Кехайов обаче се отчете със страхотни спасявания, които запазиха нулевото равенство до почивката.

В началото на второто полувреме родният страж отново трябваше да се намесва, след като Кпакио засече центриране от корнер. Уелс продължи да атакува и в крайна сметка стигна до попадение в 52-рата минута, когато Божидар Петров изпрати топката в собствената си врата.

Четвърт час преди края на редовното време интригата окончателно беше убита с втори гол във вратата на "лъвчетата". Резервата Елиът Майлс попадна в прегръдките на своите съотборници, след като няколко минути по-рано се беше появил в игра.

Родните национали се опитаха да отговорят бързо с изстрел на Филип Гигов, който обаче беше неточен. В 89-ата минута все пак българите върнаха един гол чрез Михаил Полендаков.

БЪЛГАРИЯ (U17) 1:2 УЕЛС (U17)

0:1 Петров (52-а)
0:2 Майлс (74)
1:2 Полендаков (89)

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ (U17): 1. Кехайов, 4. Аргиров, 21. Димитров, 3. Цанев, 15. Петров, 10. Бойчев, 5. Полендаков (К), 8. Петров 11. Каймаканов, 18. Найденов, 9. Гигов

УЕЛС (U17): 1. Лайнс, 5. Кларк, 4. Мориш, 16. Уолкър-Смит, 3. Томас, 2. Кпакио, 8. Брадбъри, 20. Гарднър, 11. Алън, 7. Босток, 9. Брет