Ботев (Пловдив) не се затрудни срещу Кронос в Елитната група до 15 години

Ботев (Пловдив) се наложи над Кронос като гост с 2:0 в двубой от 20-ия кръг на Елитната група до 15 години. И двата гола за "жълто-черните" паднаха през второто полувреме - Димитър Минев откри резултата в 58-мата минута, а 10 по-късно Емилиян Енчев удвои. Срещата беше предавана на живо по Sportal.bg.

"Канарчетата" бяха по-добрият отбор и заслужено се поздравиха с успеха. Резултатът можеше да е още по-изразителен, но вратарят на домакините направи няколко добри спасявания, а веднъж и гредата спря Ботев.

С днешната победа "жълто-черните" събраха в актива си 34 точки и се изкачиха до четвъртото място във временното класиране, докато Кронос остава на 12-а позиция с 20 т.

Мачът започна равностойно, а първата по-интересна ситуация се откри пред гостите. Малко преди да измине четвърт час игра от началото на двубоя Кристо Попов направи хубав пробив по левия фланг и центрира към наказателното поле. Топката летеше опасно към вратата на Кронос, но срещна гредата.

"Жълто-черните" продължиха да атакуват и в следващите минути, но опитите им да открият резултата не бяха успешни. В 29-ата минута домакините отговориха с изстрел по диагонала, но вратарят на Ботев се намеси подобаващо.

Малко след това "канарчетата" като по чудо не поведоха. Гостите организираха добра атака, която обаче завърши с изчистване на кълбото от голлинията от играч на Кронос.

Ботев започна по-активно и след почивката, а в 54-тата минута играч в жълто-черен екип се озова очи в очи с Кацарски, но стражът на домакините се отличи със страхотно спасяване.

Логичното все пак се случи в 58-мата минута. Резервата Димитър Минев получи топката на границата на наказателното поле, добре си я пое и с хубав изстрел от въздуха изведе своя тим напред в резултата.

В 66-ата кълбото се озова в мрежата на "канарчетата", но попадението не беше зачетено заради нарушение в атака. Три по-късно Емилиян Енчев удвои преднината на Ботев (Пловдив) след заучено положение от пряк свободен удар.

До края на редовното време домакините потърсиха почетен гол, но такъв не падна и резултатът се запази непроменен.

КРОНОС 0:2 БОТЕВ (ПД)

0:1 Димитър Минев (58)
0:2 Емилиян Енчев (69)

Стартови състави:

КРОНОС: 13. Кацарски, 84. Хаджиев, 23. Анев, 10. Тороманов, 6. Белев, 38. Борисов, 20. Мартин Иванов, 28. Петков, 3. Станислав Иванов, 7. Стоянов, 9. Мавров

БОТЕВ (ПД): 1. Ганчев, 7. Кирев, 2. Енчев, 5. Керезов, 3. Ангелов, 10. Несторов, 6. Ненков, 16. Желев, 11. Попов, 9. Васил Иванов, 19. Христов