Аржентина не допусна изненада и се разправи с Ел Салвадор

Световният шампион Аржентина записа очаквана победа с 3:0 срещу скромния тим на Ел Салвадор в приятелски мач. Контролата се игра на стадион “Линкълн Файненшъл Фийлд” във Филаделфия, Пенсилвания, като това бе и първи мач за колоса от Южна Америка през 2024 г.

Носителите на Мондиал 2022 от Катар, които бяха без голямата си звезда Лионел Меси, свършиха по-голямата част от работата си през първото полувреме. В 16-ата минута Кристиан Ромеро скочи високо и засече с глава центриране от корнер, пращайки топката в силно в средата на вратата, за да затрудни стража Марио Гонзалез.

В 42-рата минута пък Енцо Фернандес се ориентира най-добре в пеналтерията, когато играчите на Ел Салвадор не се справиха добре при изчистването на топка и халфът на южноамериканците даде стабилен аванс на своите.

На почивката селекционерът Лионел Скалони реши да даде шанс на някои от резервите да се изявят Николас Гонсалес влезе на мястото на Алехандро Гаранчо, а Николас Отаменди замени голмайстора Енцо Фернандес.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Въпреки че имаха комфортен аванс, момчетата на Скалони не се спряха и вкараха трети гол скоро след началото на втората част. Лаутаро Мартинес изведе Джовани Ло Селсо, който стреля от вътрешността на наказателното поле и в 52-рата минута оформи крайния резултат.

В оставащите минути шанс да се изявят получиха още резервите Валентин Барко, Факундо Буонаноте, Науел Молина и Алексис Мак Алистър, който влезе на мястото на автора на третия гол Джовани Ло Селсо.