Ботев (Враца) наказа грешките на Славия и спечели след обрат в "Овча купел"

Ботев (Враца) надви Славия с 3:1 в контролна среща, играна на стадион "Александър Шаламанов". И четирите попадения в мача паднаха през второто полувреме. Проверката беше предавана на живо по Sportal.bg.

"Белите" откриха резултата в 50-ата минута чрез Николай Христов, но след това допуснаха неточности в защита и тимът на Христо Янев осъществи пълен обрат. Даниел Генов (60’, 75’) се разписа на два пъти, а едно попадение добави Бубакар Траоре (82’).

14 Славия 1:3 Ботев (Враца)

В състава на домакините се завърна Георги Търтов, който се контузи още в началото на сезона и дълго време не беше играл. В класирането в efbet Лига Славия заема 10-о място с 29 точки, докато Ботев (Враца) е предпоследен с 14 пункта.

След паузата за националните отбори столичани гостуват на Левски, а за врачани предстои домакинство срещу Хебър.

Домакините започнаха по-активно, а в седмата минута Иван Минчев стреля от пряк свободен удар, но топката премина над целта. Гостите отговориха с изстрел на Клери Сербер, който беше изведен очи в очи с Кръстев, но стражът на "белите" реагира по много добър начин и изби в корнер.

В средата на първото полувреме Меси се извиси над всички в наказателното поле и засече с глава центриране от ъглов удар, но стреля неточно.

В 36-ата минута Тони Тасев шутира от фал от далечно разстояние, но опитът му да изненада противниковия вратар не беше успешен.

Още в началото на втората част врачани имаха добра възможност да поведат, но Ивайло Марков се намеси решително и изби кълбото пред погледа на Ласана Н'Диайе.

В 50-ата минута Николай Христов получи топката в наказателното поле и с хубав удар по диагонала откри резултата.

Само 120 секунди по-късно Зеедорф можеше да удвои, но изстрелът му от малък ъгъл премина покрай вратата.

В 60-ата минута Марков сбърка при изнасянето на топката. Подаването му към Мартин Георгиев беше пресечено от Даниел Генов, който напредна в наказателното поле и хладнокръвно преодоля влезлия като резерва Георги Петков.

Четвърт час преди края на редовното време "белите" допуснаха нова грешка в защита. Този път Мартин Георгиев подцени ситуацията и позволи на Даниел Генов да му открадне кълбото. Опитният нападател излезе очи в очи с Георги Петков и с точен удар осъществи пълен обрат.

В 82-рата минута футболистите на Христо Янев реализираха и трето попадение. Бубакар Траоре беше изведен на изгодна позиция, справи се със стража на столичани и се разписа в опразнената врата. Преди гола останаха съмнения за нарушение на Генов в атака, но главният съдия така и не спря играта.

СЛАВИЯ 1:3 БОТЕВ (ВРАЦА)

1:0 Николай Христов (50)
1:1 Даниел Генов (60)
1:2 Даниел Генов (75)
1:3 Бубакар Траоре (82)

Стартови състави:

СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 98. Георги Търтов, 4. Виктор Генев, 6. Мартин Георгиев, 22. Куентин Зеедорф, 17. Ерол Дост, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев, 20. Николай Христов

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Любомир Василев, 23. Браян Мендоса, 10. Спас Георгиев, 28. Едуардо Кунде, 27. Меси Биатомусока, 37. Марио Киконда, 88. Иван Нешков, 19. Браян Переа, 15. Мирослав Маринов, 11. Ласана Н'Диайе, 8. Клери Сербер