Червен картон, пропусната дузпа и Гудмундсон сложиха край на мечтaтa на Израел

Исландия разби Израел с 4:1 в 1/2-финалния плейоф за класиране на Евро 2024. Срещата се игра на неутрален терен в Будапеща, а символичните гости успяха да наложат волята си и се добраха до финала, където ще мерят сили с Украйна.

Крайният резултат обаче доста лъже, тъй като дълго време Израел бе равностоен опонент и дори пръв поведе в резултата, но тази вечер и късметът не бе на негова страна.

Израел взе преднина в 31-вата минута от дузпа, реализирана от Еран Захави, но до края на първото полувреме Исландия успя да направи бърз обрат след попадения на Алберт Гудмундсон в 39-ата и Арнор Траустасон в 42-рата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 73-ата минута ситуацията за символичните домакини стана още по-неприятна, след като Рой Ревиво получи директен червен картон.

Въпреки това Израел имаше шанс да възстанови равенството в 80-ата минута, когато получи втора дузпа, но този път Захави пропусна от бялата точка.

В края на мача Исландия подпечата успеха си с нови два гола, дело на Гудмундсон, който оформи своя хеттрик в мача с точни изстрели в 83-тата и 87-ата минута за крайното 1:4.