Ретеги донесе победата на Италия в труден мач с Венецуела

Италия постигна трудна победа с 2:1 над Венецуела в приятелски мач, игран във Форт Лодърдейл, САЩ. "Адзурите" не впечатлиха с играта си, но успяха да стигнат до успеха благодарение на Матео Ретеги, който отбеляза и двете попадения в мача в 40-ата и 80-ата минута. За южноамериканците пък се разписа Дарвин Мачис в 43-тата минута. Възпитаниците на Фернандо Батиста обаче има за какво да съжаляват, след като пропуснаха дузпа в началото на мача, а след това имаха още няколко добри положения, от които не се възползваха.

Лучано Спалети бе избрал да започне мача с Матео Ретеги като изнесен нападател и Федерико Киеза и Давиде Фратези от по-задни позиции. В средата на терена пък действаха Мануел Локатели и Джакомо Бонавентура, а на крилата започнаха Андреа Камбиазо и Дестини Удоджи.

Венецуела пък излезе със Хосе Рондон, Дарвин Мачис и Джеферсон Саварино в атака. В средата на терена си партнираха Кристиан Касерес, Хосе Мартинес и Джон Аранбуру.

Южноамериканците можеха първи да открият резултата в мача. Алесандро Бонджорно извърши нарушение за дузпа още във 2-рата минута, но Хосе Рондон пропусна от бялата точка, като Донарума спаси удара му.

Постепенно обаче Италия взе инициативата и започна да обсажда вратата на съперника. Първият по-опасен изстрел бе дело на Федерико Киеза в 14-ата минута, но топката профуча до гредата.

В 19-ата минута обаче Венецуела пропусна страхотен шанс. Мачес напредна отляно и пусна успоредно на голлинията, а Рондон протегна крак и засече топката, но малко не му достигна да намери очертанията на вратата.

След това в 21-вата минута Мачис тества Донарума с шут от границата на пеналта, но вратарят внимаваше и спаси.

След това пък стана горещо пред другата врата, като в 26-ата минута защитник трябваше да чисти топката пред голлинията след разбъркване в наказателното поле.

В 40-ата минута Италия откри резултата. "Адзурите" се възползваха от грешка при изнасянето на топката и отнеха пред наказателното поле, Камбиазо изведе Ретеги, който стреля във вратата за 1:0.

Само три минути по-късно Венецуела изравни по доста идентичен начин. Донарума затрудни Бонавентура, подавайки му трудна топка пред наказателното поле, ветеранът върна лошо назад, но топката бе пресечена от Дарвин Мачис, който веднага я прати в опразнената врата.

И през второто полувреме ситуацията на терена не се промени драстично. Италия имаше първия шанс за гол, но Бонджорно с глава стреля над вратата в 59-ата минута след центриране от фаул.

Венецуела отговори със страхотен шанс пред Йондер Кадис, който се отскубна зад защитата в 64-тата минута, но не успя да преодолее Донарума.

В 80-ата минута Италия стигна до втори гол. Жоржиньо напредна в наказателното поле и подаде към Ретеги около точката на дузпата, той се обърна и стреля във вратата за 2:1.

Минута по-късно "адзурите" поискаха дузпа за нарушение на Осорио срещу Ретеги в наказателното поле, но съдията подмина положението.

В добавеното време пък Джакомо Распадори пропиля отлична възможност да подпечата успеха на своя тим.

Все пак Италия успя да вземе победата. "Адзурите" имат планирана още една проверка в САЩ, като тя ще бъде срещу Еквадор на 24 март.