Шумен разби с 48 точки Берое в мач с две контузии

Шумен победи със 122:74 (31:18, 25:25, 28:20, 38:11) Берое като домакин в мач от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се тази вечер в “Арена Шумен”.

ПЪРВА ЧАСТ

След 2 минути игра Шумен поведе с 9:3 на своя опонент, който е разклатен от сериозни проблеми през последните месеци. Гостите не успяваха да намерят противодействие на съперника си и изоставаха с 13 точки (6:19), при оставащи 5 минути до края на частта. При по-малко от 4 минути до края резултатът стана 23:10 в полза на домакините, а при оставащи 1:30 мин. разликата скочи до 18 точки (28:10). А след 10 минути игра Шумен вече води с 13 точки (31:18).

ВТОРА ЧАСТ

Още в първите секунди на втората част баскетболистът на Берое Николай Николов се контузи, като напусна терена с помощта на своите съотборници. Той получи травма в левия крак. Домакините пък се възползваха по най-добрия начин от слабостите на съперника си и бързо поведоха със 17 точки след около 2 минути игра през тази част, а след това разликата набъбна до 21 точки (47:26). Баскетболистите на Янко Янков продължиха да диктуват темпото и не даваха никакви шансове на съперника си да се доближи в резултата. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 56:43.

Резултати, репортажи и класиране от 26-ия кръг в НБЛ

ТРЕТА ЧАСТ

Лошите новини за Берое продължиха и след почивката. Тимът воден от капитана Дарин Иванов загуби и Калоян Колчев, който получи контузия по-малко от минута след подновяването на играта. Въпреки това гостите успяха да намалят пасива си до 12 точки след около 3 минути игра. А при оставащи малко повече от 5 минути Берое стопи пасива си до 10 точки, а малко след това разликата падна до 9 точки, но за кратко. Шумен бързо вдигна оборотите и преди последната четвърт поведе с 21 точки (84:63).

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Още от първите минути домакините продължиха да увеличават разликата, която след близо 3 минути игра стана 29 точки (96:67). Авансът на домакините продължи да се увеличава, като при оставащи 4 минути до края на мача, разликата скочи до 34 точки. Малко след това скочи и до 48 точки, а гостите изглеждаха в безизходица от тежката ситуация на паркета.

Баръш Мустафа беше най-резултатен за Шумен с 23 точки, Карим Мане приключи с трипъл-дабъл - 22 точки, 11 борби и 11 асистенции, а Уилфрийд Ликей се разписа с 18 точки.

За Берое Николай Титков беше над всички с 27 точки, а Седариан Рейнс наниза 21 точки и овладя 13 борби.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ШУМЕН: Карим Мане, Дейвид Ролинс, Баръш Мустафа, Емилиян Грудов, Джъстин Кохайда

БЕРОЕ: Калоян Колчев, Николай Титков, Николай Николов, Дарин Иванов, Седариан Рейнс