Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0

Виляреал продължи отличната си форма и срещу разклатения Валенсия

Виляреал продължи добрата си форма в последно време и спечели с минималното 1:0 домакинството си на Валенсия в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в двубоя бе дело на Хорхе Куенка (54’). Играчите на “жълтата подводница” можеха да поведат още преди изтичането на четвърт час игра, когато Гиорги Мамардашвили направи превъзходно спасяване след удар на Бертранд Траоре. Възпитаниците на Марселино получиха дузпа в 35-ата минута за нарушение на Хосе Гая. Зад топката застана Алекс Баена, но стреля лошо и Мамардашвили успя да спаси.

Двата тима си размениха по една добра възможност в началните минути на втората част, но и двамата вратари демонстрираха класа. В крайна сметка се стигна до 54-ата минута, когато Мамардашвили прати топката в корнер. Грузинският страж обаче бе безпомощен секунди по-късно, когато Хорхе Куенка прати топката в мрежата му след корнер. Валенсия не успя да се възстанови и да демонстрира повече качество в играта си, а до края на срещата по-скоро домакините пропуснаха добри възможности чрез Александър Сьорлот и Жерард Морено да увеличат преднината си. В крайна сметка с този успех Виляреал се доближи на две точки от днешния си противник и вече има четири поредни победи в Ла Лига. Валенсия пък не е в най-добрия си момент през сезона и има само един успех в последните си пет двубоя.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages