БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Алмерия дочака първата си победа

Алмерия постигна първата си победа в Ла Лига от началото на сезона. Тя дойде в 29-ия кръг при гостуването на Лас Палмас. Тимът на Пепе Мел спечели с 1:0 след гол на Лео Баптищао в 14-ата минута. Алмерия от доста време изглежда като сигурен изпадащ, но поне няма да завърши кампанията без успех.

Срещата бе дебют за новия треньор на гостите Пепе Мел. Андалусийци се възползваха от ситуацията на Лас Палмас, който стои спокойно в средата на класирането и очевидно няма амбиции за нещо повече, тъй като днес записа пети пореден мач без победа. Алмерия беше близо до дълго чакания успех последните седмици, като записа пет равенства в петте мача преди днешния.

Гостите започнаха добре мача и стигнаха до гол в14-ата минута. След това Лас Палмас създаде няколко положения. Блестящо спасяване на Луис Максимилиано предотврати гола след удар на Сандро. По-късно Хави Муньос стреля покрай вратата. Попадение на гостите бе отменено поради нарушение.

В началото на второто полувреме имаше положения и пред двете врати. Гол на Сандро бе отменен поради засада, а Баптищао не се възползва от добра ситуация. Постепенно домакините взеха инициативата, а съперникът се дръпна назад. Защитата на гостите бе добре организирана и не допускаше много положения, а вратарят се справи с изстрели на Сандро и Марвин.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!