Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Дзаниоло донесе важна точка на Астън Вила в гостуването на Уест Хам

Уест Хам записа девети пореден мач без загуба на своя стадион срещу Астън Вила, а бирмингамци увеличиха преднината си пред Тотнъм на три точки, след като двата отбора завършиха 1:1 на „Лондон Стейдиъм“. „Чуковете“ бяха по-добрият отбор през първата част и поведоха с гол на Микаел Антонио (29'), който в началото на втората част отбеляза второ попадение, отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка. Астън Вила обаче заигра далеч по-добре след почивката и Николо Дзаниоло (79') изравни. В добавеното време Соучек помисли, че е донесъл победата на Уест Хам, но ВАР отново се намеси и отмени втори гол на домакините заради нова игра с ръка.

Дейвид Мойс бе направил две промени в сравнение с разгромната победа над Фрайбург. Алфонс Ареола се завърна на вратата, а Емерсон Палмиери замени Аарън Кресуел отляво на отбраната.

Корекциите на Унай Емери от двубоя с Аякс бяха четири. Джон Дюран, Юри Тилеманс, Езри Конса и Клеман Лангле стартираха за бирмингамци.

„Чуковете“ бяха по-добрият отбор през първата част и заслужено взеха аванс. Пакета и Цоуфал пропуснаха добри възможности, но в 29-ата минута Антонио засече с глава след плонж много добро центриране на Цоуфал за 1:0.

До почивката Кудус пропусна да удвои, а в 41-вата минута именно той прати топката във вратата на Мартинес, но преди това имаше нарушение, така че попадението не бе зачетено. В 49-ата минута втори гол на Уест Хам бе отменен. Този път заради това, че Антонио докосна топката с ръка.

След това бирмингамци поеха контрола и наложиха натиск, но дълго време не стигаха до чисти положения. В 79-ата минута голът най-сетне падна. Диаби премина Емерсон, след което върна към Дзаниоло, който овладя добре и стреля за 1:1.

Драмата стана пълна в добавеното време, след като в 95-ата минута Соучек вкара отблизо след хаос а наказателното поле, причинен от центриране на Уорд-Праус от статично положение. След дълго разглеждане на ситуацията от ВАР и след като главният рефер Джилет изгледа повторение на монитора, попадението бе отменено заради това, че топката чуква ръката на чеха при попадението.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago