Машината на Чаби Алонсо върви уверено към титлата след петголово шоу във Фрайбург

Байер (Леверкузен) продължава да крачи уверено към първа историческа титла, след като победи с 3:2 Фрайбург като гост в атрактивен мач от 26-тия кръг на Бундеслигата. Аспирините поведоха с попадение на Флориан Виртц (2'), домакините изравниха чрез Рицу Доан (10'), но с голове на Адам Хложек (40') и Патрик Шик (53') момчетата на Чаби Алонсо взе комфортен аванс. Яник Кейтел успя да върне едно попадение за Фрайбург (79'), но за повече не остана време.

Така Леверкузен възстанови преднината си от 10 точки пред Байерн (Мюнхен) само осем кръга преди края на шампионата. Тимът продължава страхотната си серия, като вече има седем поредни победи в Бундеслигата, и шест последователни успеха като гост, а и е непобеден в рекордните 38 поредни мача във всички турнири. Леверкузен записа и рекордна в историята си 22-ра победа за сезон. С поражението си Фрайбург пък остава на 9-о място, доста далеч от топ 6.

Още във 2-рата минута Леверкузен откри резултата. Флориан Виртц получи топката в наказателното поле на домакините, финтира съперник и с майсторски удар с десния крак не остави никакви шансове на вратаря на Фрайбург Ноа Атуболу. Само осем минути по-късно домакините възстановиха равенството. Рицу Доан и Лукас Хьолер размениха двойно подаване, след което японецът отправи хубав удар с левия крак и изравни - 1:1. След взривното начало последва относително спокойствие, като в 24-тата минута Мерлин Рьол от Фрайбург отправи опасен изстрел, който спря в мрежата на Храдецки, но от външната страна.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Последваха още спокойни моменти чак до 41-вата минута, когато "аспирините" отново излязоха напред. Пас на Виртц към Алехадро Грималдо доведе до груба грешка на Атуболу, който подари топката на Патрик Шик. Чехът стреля, стражът на Фрайбург успя да избие, но Адам Хложек бе най-съобразителен и довкара топката отблизо - 1:2 за Леверкузен. Тимът на Чаби Алонсо можеше да вкара и още голове до края на полувремето, но удар на Есекиел Паласиос бе отразен от Атуболу, а при последвалия корнер Йонатан Та с глава стреля в ръцете на вратаря на домакините.

Втората част започна с ново попадение на Леверкузен, с което те сякаш окончателно решиха срещата. В 53-тата минута Джереми Фримпонг направи характерно включване отдясно и центрира към Патрик Шик, който засече с левия крак и с помощта на двете греди топката влетя в мрежата на Фрайбург за трети път - 1:3. В следващите минути двата тима си размениха по едно положение, като първо Рьол бе неточен с глава, а малко след това удар на Грималдо мина встрани от вратата на домакините.

В 79-ата минута Фрайбург все пак успя да се върне в мача. Влезлият преди секунди Яник Кейтел се озова в добра позиция и стреля опасно, Храдецки успя да избие, но при добавката полузащитникът на домакините бе най-съобразителен и намали на 2:3. "Аспирините" можеха много бързо да върнат аванса си от два гола, но нацелига страничната греда на Атуболу след далечен удар на Грималдо. До края на срещата Фрайбург опита натиск, като в последните секунди на срещата Мануел Гулде стреля опасно с глава след корнер, но бе неточен и така "аспирините" се поздравиха с поредна победа.

Снимки: Imago