Ница най-накрая спечели и повали вицешампиона

Отборът на Ница се измъкна от тежката криза и най-накрая победи, като го направи по възможно най-добрия начин, надвивайки като гост вицешампиона Ланс с 3:1 в гостуването си от 26-ия кръг на френската Лига 1.

Головете за победата реализираха Терем Мофи (11’, 67’), който се разписа веднъж от игрово положение и още един път от дузпа, както и Кефрен Тюрам-Юлиен (53’), а почетното попадение за домакините отбеляза Ели Уаи (76’).

Успехът върна играчите на Ница в зона “Шампионска лига”, докато вицешампионите останаха с точка по-малко на шестата позиция, която дава право на участие в третия по значимост турнир, организиран от УЕФА - Лига на конференциите.

След равностойни първи десетина минути, гостите се възползваха от грешка на съперника си в средата на терена, където Медина се подхлъзна и позволи на Мохамед-Али Чо да му открадне топката и да напредне по десния фланг, където бе зейнало огромно празно пространство. Стигайки до наказателното поле той пусна успореден пас към Мофи, който засече и прати топката в мрежата.

Нова грешка при изнасянето доведе и до втория гол в началото на второто полувреме, когато подаване бе пресечено дълбоко в половината на домакините. Тюрам-Юлиен впоследствие навлезе в наказателното поле и удвои преднината на своите.

Интригата бе окончателно убита в средата на втората част, когато при изпълнение на ъглов удар защитник на вицешампионите събори в собственото си наказателно поле противников играч и съдията нямаше друг избор освен да посочи бялата точка. Зад топката застана авторът на първия гол - Мофи, който не сбърка и направи преднината класическа.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

До края домакините успеха да върнат един гол, което се случи четвърт час преди да изтече редовното време. Последната линич защитници на Ница пред наказателното поле подцениха вилно пратена напред топка от страна на футболист в жълто-червен спортен екип, като коженото кълбо попадна в краката на Уаи, който докосна един път, за да овладее и след това с мощен ножичен удар матира стража на гостите - Марин Булка.

Това бе първа победа за Ница след шест поредни неуспаха във всички турнири и първи три точки в Лига 1 от 27 януари насам, докато Ланс прекрати поредицата си от две последователни победи.

Снимки: Imago