Спорно изгонване обрече Волфсбург срещу Аугсбург

Лошата серия на Волфсбург продължи с 11-ти мач без победа, след като тимът загуби с 1:3 у дома от Аугсбург в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. По тази причина отборът от “Фолксваген Арена” остава назад в класирането - само на две позиции над опасната зона. В същото време за баварците това е четвърти пореден успех за първенство, което е клубен рекорд за тях. Освен това, поне временно, Аугсбург се изкачи чак до седмо място.

Мачът обаче беше белязан от дискусионно отсъждане на главния съдия, което предопредели изхода на срещата. “Вълците” бяха повели след гол на Патрик Вимер в 9-ата минута. В края на редовното време на първата част обаче голмайсторът фаулира Кевин Мбабу на границата на наказателното поле. Тимо Герах му вдигна директен червен картон. Домакините обаче протестираха, че в случая Вимер не е бил последен в отбрана, защото Максенс Лакроа беше наблизо и можеше да се намеси, заради което това не трябва да бъде червен картон. Последва разглеждане на ситуацията и от арбитъра на ВАР, който потвърди решение на колегата си на терена. Така не се наложи на главния съдия да гледа повторение.

За малшанс на отбора от Волфсбург от последвалия пряк свободен удар гостите изравниха след рикошет, като попадението беше записано на името на Арне Майер.

Останали с човек по-малко, след паузата домакините не успяха да спрят съперника. В 61-вата Кристиян Якич вкара за 2:1, а отново той в 79-ата гарантира трите точки за Аугсбург с гол за 3:1.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!