Реал Сосиедад взе своето срещу Кадис

Отборът на Реал Сосиедад постигна очаквана победа с 2:0 срещу тима на Кадис в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. Попаденията за успеха отбелязаха Микел Мерино (28') и Арсен Захарян (69').

С победата отборът от Сосиедад със сигурност ще запази шестата си позиция в класирането и след края на кръга, докато играчите на Кадис пропуснаха възможността макар и временно да се измъкнат от зоната на изпадащите.

Домакините започнаха от рано да търсят вратата на съперника и още в 13-тата минута Мендес стреля опасно от дистанция. След него пък Оярсабал опита да накаже лошо връщане към вратаря, но прати топката в аут.

Гостите отговориха с хаотично нападение в средата на полувремето, като футболист в черен спортен екип не успя да намери рамката на вратата при удара си от дистанция.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 28-ата минута пък Оярсабал отново не се справи по най-добрия начин и двете нули останаха непроменени. Секунди по-късно при изъплнение на ъглов удар падна и гол, като многоходова акция в наказателното поле бе завършена от Микел Мерино.

След това активните действия на терена бяха приглушени и домакините създадоха нещо креативно чак в средата на втората част, когато падна и вторият гол за вечерта. Мендес отклони топката с пета в наказателното поле към Сахарян, който бе безпощаден и оформи крайния резултат.

До края домакините трябва да съжаляват, че не завършиха вечерта с класическа победа, тъй като късметът покри гостите, когато Мендес стреля коварно и малко му остана да вкара трети гол.