Преднината на Лил от първия двубой бе достатъчно срещу Щурм

Лил си подсигури място в следващата фаза на Лигата на конференциите, след като завърши 1:1 като домакин срещу Щурм (Грац). Френският тим бе спечелил първата среща с 3:0 в Австрия. Двете попадения в днешната вечер пък паднаха в разстояние само на няколко минути в края на първата част. Техни автори бяха Тиаго Сантош (43’), който откри за “хлапетата”, и Мика Биерет (45’), който бе точен за гостите. Двата тима изиграха добър мач, в който не липсваха голови положения, като играчите на Пауло Фонсека държаха инициативата в двубоя.

Гостите от Щурм започнаха надъхано двубоя и осъществиха натиск в първия четвърт час игра.Постепенно домакините успяха да преодолеят високата преса и да изравнят играта. Те успяха да вкарат за пръв път след половин час игра, когато Юсуф Язъджъ бе точен, но страничният съдия вдигна флага си и отсъди засада. В крайна сметка Лил излезе напред в резултата в 43-ата минута, когато Тиаго Сантош реализира с изстрел от границата на наказателното поле. Радостта на домакините обаче трая съвсем кратко, тъй като австрийците успяха да възстановят паритета с попадение на Биерет.

През втората част двата отбора опитаха да осъществят атаки в търсене на нов гол, но с изминаването на времето резултатът от първата среща натежа и в крайна сметка стана ясно, че играчите на Щурм нямат силите да стигнат до нещо повече, което гарантира мястото на Лил на четвъртфиналите в Лигата на конференциите.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!