Брайтън защити честта си, но не успя да спре Рома по пътя към 1/4-финалите

Брайтън защити честта си и спечели с минималното 1:0 реванша срещу Рома от 1/8-финалите в Лига Европа. Дани Уелбек отбеляза красив гол в 37-ата минута. Това обаче се оказа победа само за престиж, тъй като не бе достатъчна да заличи преднината от четири гола на "вълците" от първия мач. Така италианският тим продължава към 1/4-финалите с общ резултат 4:1 в своя полза.

В началото Рома бе по-опасният отбор и дори отбеляза гол чрез Сардар Азмун в 16-ата минута, който обаче бе отменен заради засада.

Постепенно обаче Брайтън се окопити и в 37-ата минута откри резултата. Дани Уелбек получи на границата на пеналта и с прецизен изстрел в далечния ъгъл на вратата направи резултата 1:0.

В 61-вата минута Рома можеше да изравни, но изстрел на Леонардо Спинацола се отби от гредата.

След това Брайтън имаше няколко добри възможности да добави втори гол на сметката си, но ги пропиля.

В крайна сметка домакините не успяха да стопят изоставането си от първия мач и трябваше да приемат, че отпадат от турнира, а Рома продължава напред.