Алкарас, Синер и Зверев продължават на “Мастърс”-а в Индиън Уелс, Циципас е аут

Тази нощ се изиграха 4 осминафинала на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс. Напред продължават миналогодишният шампион Карлос Алкарас, Александър Зверев, Иржи Лехечка и намиращият се в отлична форма Яник Синер.

Световният номер 11 Стефанос Циципас отпадна след загуба с 2:6, 4:6 от Иржи Лехечка, който поднесе изненада и в предишния кръг, елиминирайки Андрей Рубльов. За чеха това ще е първи четвъртфинал на ниво "Мастърс".

Лехечка започна много агресивно и се възползва от неуверената игра на Циципас, реализирайки два пробива за 5:1. Чехът с лекота затвори първия сет, а във втория отново взе ранен аванс и не позволи на съперника си дори да помисли за обрат. Циципас пропиля и четирите си възможности за пробив и след час и 18 минути двубоят приключи.

Към четвъртфиналите продължава и Карлос Алкарас. Испанецът не срещна особени проблеми с Фабиан Марошан и успя да си отмъсти на световния номер номер 58 за поражението в Рим през миналата година. Алкарас се наложи с 6:3, 6:3 и постигна девети пореден успех в Индиън Уелс.

Първият сет беше равностоен до 3:3, след което Алкарас осъществи пробив и набързо сломи съпротивата на Марошан. Унгарецът се опита да се противопостави, но срещу стабилната игра на Алкарас нямаше много шансове. Пробив за 4:2 във втория сет се оказа преломният момент в двубоя, макар че след това Марошан имаше шансове да върне интригата.

Александър Зверев направи обрат срещу Алекс де Минор и също си осигури място на четвъртфиналите. Германецът спечели с 5:7, 6:2, 6:3, а следващият му съперник е Карлос Алкарас. Зверев спаси 8 от общо 11 точки за пробив, а в същото време 5 пъти взе подаването на Де Минор.

В първия сет решаващ се оказа дългият пети гейм, в който Де Минор пропусна три брейкбола, преди да все пак да поведе с 3:2. Пробивът беше върнат при 5:5, но след това Зверев отново се пропука. Той обаче се преобрази във втората част и до края на мача доминираше. Германецът вече води със 7:2 победи в мачовете срещу Де Минор.

Шампионът от Australian Open Яник Синер победи със 7:6(4), 6:1 Бен Шелтън и постигна 15-и пореден успех от началото на годината. Интрига имаше само в първия сет, след което италианецът не остави съмнение в превъзходството си.

Синер водеше с пробив и сервираше за сета, когато допусна Шелтън да изравни за 5:5. Все пак, фаворитът взе своето в тайбрека, а след това беше безапелационен до края на срещата. Ранен пробив на старта на втората част улесни италианеца, който ще играе на четвъртфиналите срещу Иржи Лехечка.

При дамите също имаше интересни сблъсъци, а “носталгичният” такъв беше между Каролин Вожняцки и Анжелик Кербер. Датчанката игра по-стабилно и се наложи с 6:2, 6:4 в първия мач помежду им от 2018 година.

Вожняцки, която е шампионка в Индиън Уелс през 2011 година, не направи нито една двойна грешка и беше по-ефективна на първи сервис. На четвъртфиналите тя ще се изправи срещу световната номер 1 Ига Швьонтек.

Швьонтек даде само три гейма на Юлия Путинцева - 6:1, 6:2. Това беше 28-а победа в последните 30 мача за полякинята, която само веднъж се е срещала с Вожняцки.

Швьонтек пое контрола над мача с пробив в четвъртия гейм на първия сет. След това Путинцева, която записа три двусетови победи в турнира, сякаш се предаде.

Снимки: Gettyimages